Grau en Enginyeria Civil

Curs 2021/2022  

Primer curs Segon curs Tercer curs Quart curs
Q1 Q2 Q1 Q2 Q1 Q2 CÀRREGA MÍNIMA LECTIVA
Obligatòries comunes 9 ECTS
Obligatòries d'itinerari 19,5 ECTS
Optatives d'itinerari 9 ECTS
Optatives comunes 10,5 ECTS
TFG 12 ECTS
Total 60 ECTS
Optatives comunes Itinerari en Tecnologia Específica en Construccions Civils Itinerari en Tecnologia Específica en Hidrologia Itinerari en Tecnologia Específica en Transports i Serveis Urbans
Q1 Q2 Q1 Q2 Q1 Q2 Q1 Q2
Matèries
Ciències Bàsiques
Eines d'Enginyeria
Ciències Aplicades a l'Enginyeria
Enginyeria d'Estructures i Fonaments
Introducció a la Tecnologia
Tecnologia de l'Aigua
Tecnologia del Transport
Projecte i Construcció d'Obres i Infraestructures
Itineraris
Obligatòries comunes
Obligatòries comunes
Optatives comuns als 3 itineraris
Obligatòries d'itinerari
Optatives d'tinerari

* Consultar quadrimestre d'impartició de les assignatures a la taula següent.


CodiAssignaturaECTSQuadrimestreResponsableObservacions
Primer curs
2500000Fonaments matemàtics 6Q1Ozon Gorriz, Francisco Javier
2500001Àlgebra lineal 6Q1Puigvi Burniol, Maria Angeles
2500002Física aplicada 6Q1Marques Truyol, Francisco
2500003Geologia aplicada 6Q1Salvany Duran, Josep Maria
2500004Expressió gràfica 6Q1Poblet Puig, Jordi
2500005Càlcul 6Q2Estela Carbonell, M. Rosa
2500006Urbanisme i sistemes territorials 6Q2Villares Junyent, Miriam
2500007Mecànica I 6Q2Chiumenti, Michele , Franci, Alessandro
2500008Empresa i legislació en la construcció 6Q2Garola Crespo, Álvaro
2500009Química de materials 6Q2Valls Del Barrio, Susana
Segon curs
2500010Geomàtica 6Q1Gili Ripoll, Jose Antonio
2500011Materials de construcció 6Q1Barra Bizinotto, Marilda
2500012Càlcul vectorial i equacions diferencials 6Q1Bendito Perez, Enrique
2500013Mecànica II 6Q1Chiumenti, Michele , Franci, Alessandro
2500014Probabilitat i estadística 6Q1Ortego Martínez, María Isabel
2500015Hidràulica de conduccions 6Q2Sanchez Juny, Marti
2500016Resistència de materials 6Q2Cervera Ruiz, Luis Miguel
2500017Mètodes numèrics en enginyeria 6Q2Sarrate Ramos, Jose 10Q2A(Anglès), 10Q2B(Anglès), 20Q2A(Anglès), 20Q2B(Anglès)
2500018Tècniques de representació 6Q2Fernandez Gonzalez, Mario
2500019Tecnologia ambiental 6Q2Puigagut Juarez, Jaume
Tercer curs
2500020Geotècnia 6Q1Pinyol Puigmarti, Nuria Merce
2500021Estructures 6Q1Cervera Ruiz, Luis Miguel
2500022Sistemes de transport 6Q1Estrada Romeu, Miguel Angel
2500023Hidrologia superficial i subterrània I 6Q1Bateman Pinzon, Allen 10Q1A(Anglès), 10Q1B(Anglès)
2500024Gestió de la construcció 6Q1Turmo Coderque, Jose
2500025Formigó armat 6Q2Oller Ibars, Eva Maria
2500026Construcció metàl·lica 6Q2Chacón Flores, Rolando Antonio
2500027Procediments de construcció i electrotècnia 6Q2Turmo Coderque, Jose
2500028Projecte d'obres públiques 6Q2Martínez Díaz, Margarita
2500029Infraestructures del transport 6Q2Martinez Reguero, Adriana Haydee
Quart curs (veure quadre CÀRREGA MÍNIMA LECTIVA)
Optatives comunes
2500032Disseny gràfic i càlcul numèric 4,5Q2Vila Rius, Agnès
2500033Sistemes d'informació geogràfica i teledetecció 4,5Q1Lantada Zarzosa, Maria De Las Nieves
2500034Història de l'enginyeria civil 4,5Q2Macias Arau, Pere
2500035Impacte social de les obres públiques 4,5Q1Villares Junyent, Miriam
2500036Aprenetatge automàtic i tractament de dades 4,5Q2Arias Vicente, Irene 10Q2(Anglès)
Itinerari en Tecnologia Específica en Construccions Civils
2500030Construcció d'obres marítimes 4,5Q1Gracia Garcia, Vicente
2500031Enginyeria geotècnica 4,5Q1Olivella Pastalle, Sebastian 10Q1A(Anglès), 10Q1B(Anglès)
2500037Càlcul d'estructures 6Q1Cervera Ruiz, Luis Miguel
2500038Construcció de ponts i altres estructures 6Q1Ramos Schneider, Gonzalo
2500039Formigó pretensat 4,5Q1Murcia Delso, Juan
2500046Edificació i prefabricació 7,5Q2Roca Fabregat, Pedro
2500047Introducció a la gestió d'estructures 4,5Q2Casas Rius, Juan Ramon
2500048Gestió de projectes i obres 4,5Q2Turmo Coderque, Jose
2500056Construccions geotècniques 4,5Q2Olivella Pastalle, Sebastian
2500057Treball de fi de grau 12Q1/Q2Ramos Schneider, Gonzalo
Itinerari en Tecnologia Específica en Hidrologia
2500030Construcció d'obres marítimes 4,5Q1Gracia Garcia, Vicente
2500031Enginyeria geotècnica 4,5Q1Olivella Pastalle, Sebastian 10Q1A(Anglès), 10Q1B(Anglès)
2500040Obres hidràuliques 6Q1Bateman Pinzon, Allen
2500041Enginyeria sanitària 4,5Q1Ferrer Marti, Ivet
2500042Impacte ambiental en les obres marítimes 4,5Q1Mösso Aranda, Octavio Cesar 10Q1(Anglès)
2500049Hidrologia superficial i subterrània II 4,5Q2Blade Castellet, Ernest
2500050Enginyeria portuària 4,5Q2Gironella I Cobos, Francesc Xavier
2500051Aigües de proveïment 4,5Q2Ferrer Marti, Ivet
2500052Eines de disseny i anàlisi en enginyeria hidràulica 4,5Q2Sanchez Juny, Marti
2500057Treball de fi de grau 12Q1/Q2Ramos Schneider, Gonzalo
Itinerari en Tecnologia Específica en Transports i Serveis Urbans
2500030Construcció d'obres marítimes 4,5Q1Gracia Garcia, Vicente
2500031Enginyeria geotècnica 4,5Q1Olivella Pastalle, Sebastian 10Q1A(Anglès), 10Q1B(Anglès)
2500043Construcció d'infraestructures del transport 6Q1Martinez Reguero, Adriana Haydee
2500044Gestió del transport 6Q1Campos Cacheda, José Magín
2500045Elements de sostenibilitat urbana 4,5Q1Roca Bosch, Elisabeth
2500053Administració, planejament i serveis urbans 7,5Q2Miro Farrerons, Joan
2500054Conservació d'infraestructures 4,5Q2Miro Recasens, Jose Rodrigo
2500055Logística urbana i terminals del transport 4,5Q2Campos Cacheda, José Magín
2500057Treball de fi de grau 12Q1/Q2Ramos Schneider, Gonzalo